Maszyna tenisowa Lobster IV i Spinfire Pro 2

Trening czyni mistrza, szczególnie mistrza tenisowego. Każdy kto kiedykolwiek trenował grę w tenisa rozumie jak istotna jest prawidłowa technika odbijania piłek. W momencie uderzenia piłki rakietą o powodzeniu decydują dziesiątki detali. Uchwyt, postawa ciała, refleks, dynamika – wszystko. A jedną z najważniejszych cech dobrego tenisisty jest powtarzalność.

Maszyna do treningu tenisa

Aby przyszły tenisista wypracował skutecznie automatyzm i powtarzalność uderzeń jego techniczny trening tenisa polega przede wszystkim na niezliczonej ilości odbić piłki. A ponieważ żaden trener czy sparing partner nie jest w stanie sprostać intensywności treningu powstała maszyna tenisowa. Maszyna do podawania piłek tenisowych wyrzuca w kierunku zawodnika kolejne piłki. Tego typu urządzeń jest sporo na rynku, do najpopularniejszych należą: lobster elite IV czy spinfire pro 2.

spinfire pro, maszyna na korcie tenisowym

Lobster tenis to urządzenie do podawania piłek tenisowych, które umożliwia ćwiczenie najbardziej potrzebnych w tenisie uderzeń. Maszyna wyrzuca kolejne piłki naprzemiennie lub w określonym kierunku zgodnie z wyborem zawodnika. Można ją dowolnie zaprogramować tak, by w określonym tempie, z właściwą częstotliwością wyrzucała piłki na backhand, forehand, na woleja, smecz’a czy drive’a. Zaletą maszyny lobster jest możliwość regulowania częstotliwości i wysokości podawanej piłki. Dzięki temu zawodnik nie przyzwyczaja się do jednego systemu, jest zaskakiwany w podobny sposób jak podczas gry z przeciwnikiem.

Na podobnej zasadzie pracuje maszyna spinfire. Oba urządzenia można obsługiwać zdalnie, co umożliwia zmianę w każdej chwili programu podającego piłkę bez straty czasy na dojście do niej i manualną regulację. Wszystkie elementy obu maszyn podporządkowane są efektywnemu treningowi. Zadaniem urządzeń jest wyeliminowanie konieczności obecności drugiego zawodnika po przeciwnej stronie siatki co równoważy cena maszyny tenisowej. Na określonym etapie treningu lub jako sposób na przywrócenie czy wdrożenie automatyzacji ruchu maszyny tenisowe są nieocenione.

maszyna do podawania piłek tenisowych lobster

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *