Przewaga maszyny tenisowej nad instruktorem

W sytuacji, kiedy zgłębiliśmy już tajniki gry w tenisa ziemnego, ale w dalszym ciągu chcemy trenować i doskonalić swój warsztat, warto sięgnąć po rozwiązania, jakie oferuje nam profesjonalna maszyna tenisowa. Trening tenisa z pomocą takiego urządzenia ma na pewnym etapie dużą przewagę nad pracą z instruktorem. Przede wszystkim przy treningu z maszyną do podawania piłek tenisowych możemy liczyć na doskonałą powtarzalność wyrzucanych piłek; o identycznych parametrach jeśli chodzi o siłę, rotację, kierunek i inne zmienne.

To niezwykle istotne przy utrwalaniu umiejętności i wypracowaniu pewnego automatyzmu gry. Maszyna do treningu tenisa nigdy się nie męczy, dlatego można liczyć z nią na bardzo intensywne zajęcia, ukierunkowane na ćwiczenie różnego rodzaju zagrań. Wśród wielu ofert, na rynku możemy znaleźć te najlepsze, najefektywniejsze, z dużą ilością opcji, do których zaliczyć można linię maszyn lobster tenis, w tym m. in. model lobster elite IV. Inną godną polecenia propozycją jest maszyna spinfire, a przede wszystkim model z serii spinfire pro 2. To profesjonalne urządzenie do podawania piłek świetnie nadaje się zarówno do rozgrzewki, jak i pełnowartościowego treningu na korcie.

maszyna do piłek tenisowych, maszyna lobster

Trenowanie powtarzalności, która jest bardzo ważnym elementem skutecznej gry i rywalizacji w każdym sporcie, wcale nie musi być monotonne i nudne. Maszyny do tenisa gwarantują nam innowacyjne podejście do ćwiczeń, większą częstotliwość i intensywność, dokładność, a w efekcie większą skuteczność, niż tradycyjny trening z instruktorem czy sparingpartnerem. Za pośrednictwem pilota w każdym momencie możemy przerwać albo zmienić opcję pracy maszyny.

Funkcje i parametry maszyn tenisowych

Specjalny pojemnik zintegrowany z maszyną jest w stanie pomieścić ok. 200 sztuk piłek tenisowych. To trzykrotnie więcej, niż mieści standardowy kosz na piłki, przez co dłużej możemy skoncentrować się na treningu, a nie na zbieraniu piłek po korcie. Wyrzutnia jest w stanie podawać nam piłki z różną częstotliwością (2-15 sekund) oraz różnorodną prędkością – nawet do 130 km/h. Czas ciągłej pracy akumulatora zasilającego maszynę wynosi 2-3 h. Niezaprzeczalną zaletą profesjonalnych maszyn są także wbudowane różne programy sterujące podawaniem piłek, dzięki którym trening może być bardziej kompleksowy i niezwykle urozmaicony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *